نهگ آبی یا نهنگ قاتل (بررسی ماجرای اپلیکیشن نهنگ آبی)

0 437

نهگ آبی یا نهنگ قاتل (بررسی ماجرای اپلیکیشن نهنگ آبی)

نهگ آبی یا نهنگ قاتل (بررسی ماجرای اپلیکیشن نهنگ آبی).

اپلیکیشن نهنگ ابی که البته در بعضی منابع آن را چالش نهنگ آبی نامیده اند، این روزها سر و صدای زیادی در کل جهان به خصوص کشورهای اروپایی به پا کرده، یک بازی یا بهتر بگم یک مسنجر که راه ارتباطی بین ادمین و کاربران این اپ است، دارای پنجاه مرحله یا چالش دیوانه وار است، که در طی پنجاه روز انجام میشود. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری به طور جامع و کامل بدست آورید با اپس یار همراه باشید….

این اپلیکیشن که برای اولین در دیپ وب توسط یک جوان روسی منتشر شد، در یک

ماه اخیر سر و صدای زیادی به پا کرده چرا که باعث خودکشی چندی از نوجوانان جهان شده.

نهگ آبی یا نهنگ قاتل (بررسی ماجرای اپلیکیشن نهنگ آبی)
نهگ آبی یا نهنگ قاتل (بررسی ماجرای اپلیکیشن نهنگ آبی)

سیستم جذب مخاطب بازی نهنگ آبی و چگونگی بازی

در اوایل از نام بازی افراد فکر میکنند این بازی برای حمایت از نهنگ هایی که در سراسر جهان به خصوص اروپا شکار میشوند ساخته شده، و این بازی خودش رو به عنوان یک کمپین حمایت از نهنگ ها معرفی میکند. این برنامه که در دیپ وب برای بار اول منتشر و توسط کاربران دیپ وب دریافت شد، در اوایل از شما مشخصاتتان را میخواهد، مثل نام کامل، ایمیل، شماره تلفن، آدرس محل سکونت، شماره ملی و …. به علاوه یک ویدیو کوتاه که شما باید خود را به طور خلاصه معرفی کنید. شما باید تمام این اطلاعات برای ادمین ارسال و پس از تایید اطلاعاتتان توسط ادمین بازی، باید مبلغ ناچیزی به واحد بیت کوین(واحد پولی دیپ وب) پرداخت کنید تا حسابتان فعال شود.

پس از فعال شدن حسابتان، پنجاه مرحله در طی پنجاه روز در پیشروی شماست که اگر شما این پنجاه مرحله را به پایان برسانید صاحب مبلغی بیت کوین بیشتر از آنچه که داده اید خواهید شد، که قبل از شروع بازی از شما سوالاتی پرسیده میشود مثل اینکه آیا جرات انجام این بازی را دارید؟ آیا تسلیم نمیشید؟ اگر این بازی رو شروع کنید راه برگشتی نیست؟ و …… که باعث تحریک نوجوانان و جوانان به انجام این بازی میشود.

نکته اینجاست که پس از شروع مرحله اول واقعا راه برگشتی نیست، چون از آنجایی که در تمام طول پنجاه روز باید لوکیشنتان را روشن نگه دارید شما را تهدید میکنند که اگر این مراحل را در روز معین انجام ندهید یا به طور کل از انجام آنها دست بکشید، به شما با استفاده لوکیشنتان که روشن است، میگویند که مثلا شما در فلان جایید و اگر این مرحله رو انجام ندهید شما و خانواده شما رو خواهیم کشت. در اول بازی نیز تذکر  داده میشود که این اعمال را دور از چشم خانواده انجام دهید.

 مراحل بازی (هر روز یک مرحله)

 1. با یک تیغ روی دستت F57 بنویس و عکسش را برای ادمین ارسال کم!
 2. ساعت ۴:۲۰ دقیقه صبح بیدار شو و فیلم های خیلی ترسناک و روان پریشانه ای که ادمین برای تو ارسال میکند را ببین!
 3. بازوی خودت را به موازات سیاهرگ،۳ بار، نه چندان عمیق، ببر وعکسش را به ادمین ارسال کن!
 4. روی یک کاغذ عکس نهنگ کشیده و برای ادمین ارسال کن!
 5. اگر آماده ای و شجاعت یک نهنگ شدن را داری روی پای خودت با تیغ yes  بنویس. اگر نداری، بعنوان تنبیه چندین جای خودت را ببر!
 6. مرحله سری! (حل و کشف رمز و معما)
 7. روی دستت با تیغه f40 را بنویس و برای ادمین ارسال کن.
 8. در قسمت استاتوس اپ VKontake خودت بنویس “من یک نهنگ هستم”
 9. باید بر ترس خودت غلبه کنی!
 10. ساعت ۴:۲۰ صبح بیدار شو و برو به پشت بام خانه! (هر چه بالاتر بری بهتره)
 11. روی دستت با یک تیغه بنویس، یک نهنگ بکش!(انجام اینکار نشانه وفاداری تو به چالش نهنگ آبی است)
 12. تمام روز را با تماشای فیلم های روانپریشانه و بسیار ترسناک بگذران!
 13. به موسیقی هایی که ادمین میفرستد، گوش کن!
 14. لب خودت را ببر!
 15. یک سوزن را چندین بار در دستت فرو ببر!
 16. به خودت آسیب بزن. خودت را مریض کن!
 17. به مرتفع ترین بام اطراف برو و چند دقیقه روی لبه بام آنجا بگذران!
 18. به کنار پلی برو، دقایقی را در لبه آن بگذران!
 19. سعی کن از روی یک جرثقیل بپری!
 20. ادمین، وفاداری تو را چک خواهد کرد!
 21. با یک نهنگ دیگر (کابر دیگر) از طریق skype مکالمه کن!
 22. به پشت بام رفته و پاهایت را آویزان کن!
 23. مرحله دیگری را با رمز سپری کن!
 24. مرحله سری! (حل و کشف رمز و معما)
 25. با یک نهنگ از نزدیک ملاقات کن!
 26. ادمین تاریخ مرگ تو را خواهد گفت و تو باید بپذیری!
 27. ساعت ۴:۲۰ صبح بیدار شو و به نزدیک ترین راه آهن برو!
 28. تمام طول روز را با کسی حرف نزن!
 29. عهد بکن که تو یک نهنگ هستی!
 30. ۳۰ تا ۴۹٫ هر روز ساعت ۴:۲۰ بیدار شو و ویدئو ها و فیلم های ترسناک ببین و به موسیقی که ادمین تعیین کرده گوش بده و هر روز یک بریدگی در بدنت ایجاد کن و با یک نهنگ حرف بزن!
 31. ۵۰٫در انتها کاربر نگون بخت که از لحاظ روحی روانی تحت تاثیر قرار گرفته و برای مرگ آماده شده، طبق دستور ادمین خودش رو از یک مکان مرتفع باید پرت کند و به زندگی خود پایان دهد.
فیلیپ بودکین
فیلیپ بودکین

 سازنده بازی (فیلیپ بودکین)

مخترع نهنگ آبی پسری جوان به اسم فیلیپ بودکین است که در رشته روانشناسی تحصیل میکرده و از دانشگاه اخراج شده است… وی در مصاحبه ای اعلام کرده که این بازی را با هدف نابودی افراد بی مصرف و بی فایده و بی ارزش در جامعه طراحی کرده است. او به خبرنگار cnn گفته است که هدف من از برنامه نویسی این بازی از بین بردن زبال های زیستی میباشد(افرادی که بری جامعه مفید نیستند).

این بازی اینترنتی قربانیان زیادی گرفته و در بین جوانان رواج پیدا کرده است. فیلیپ بودکین برنامه نویس این بازی که اکنون ۲۴ سال سن دارد توسط پلیس بازداشت شده ولی به دلیل اینکه او در کشته شدن افرادی که خودکشی کردن دخالتی نداشته، هم اکنون آزاد است ولی حق خروج از روسیه را ندارد. او میگوید زمانی که در دانشگاه بوده استاد او را به خاطر دختری که با او در ارتباط بوده تهدید میکرده، که با آن دختر قطع رابطه کند و بعد از اینکه از دانشگاه اخراج شد فهمید که استادش با دوست دخترش رابطه داشته است، او تصمیم گرفت این بازی را بسازد و آن را در اختیار فرزند استاد خود قرار دهد و همین طور هم شد، بعد از ۶۰ روز فرزند استادش که ۱۴ سال سن داشت، خود را روی ریل قطار انداخت و خودکشی کرد.

نسخه های این بازی که در کانال های تلگرام منتشر شده واقعی میباشد؟

در جواب این سوال باید بگم طبق اطلاعاتی که بنده دارم باید بگم این نسخه غیر واقعی بوده و فقط در هدف ویروسی کردن یا هک گوشی شما ساخته شده، پس به هیچ وجه اقدام به نصب آنها نکنید.

آیا در ایران ممکن است ما در صورت عمل نکردن به دستورات به کشته شدن تهدید شویم ؟

خب مسلما خطر مرگ در ایران نسبت به دیگر کشور ها بسیار بسیار بسیار پایین تر است. البته حتی اگر یک درصد احتمال مرگ وجود داشته باشه بازم ارزش نداره خودتون رو به خطر بندازین. همیشه میگن نیمه پر لیوان رو ببین، ولی در این مورد باید بگم باید نیمه خالی لیوان رو ببینید. در کل این اپلیکیشن ارزش امتحان کردن نداره، بهتره جون خودتون رو الکی به خطر نندازید و یا به خودتون آسیب نزنید. برای خالی کردن هیجانات خودتان راه های مثبت زیادی وجود دارد!

کلام آخر!

بنده این مقاله رو صرفا جهت مطلع کردن شما درباره این اپلیکیشن نوشتم، و سعی کردم تا حدی شما را نسبت به این اپ آگاه کنم، امیدوارم این مطلب برای شما تبدیل به یک تبلیغ منفی برای بازی نشود. در کل از زندیگتون لذت ببرید و خودتون رو درگیر این خطرات نکنید. موفق باشید.

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.